واقعیت یا افسانه: آیا فلوراید موجود در خمیر دندان ناسالم است؟

اسماء زارعیاسماء زارعی
136 بازدید
برادران زارعی

واقعیت یا افسانه: آیا فلوراید موجود در خمیر دندان ناسالم است؟

برادران زارعی

فلوراید در لیست مواد سمی است
تقریباً در همه محصولات آرایشی ما فهرستی طولانی از انواع مواد چند هجایی وجود دارد. اینها اجزای شیمیایی هستند که محصول را قادر می سازد کار خود را به درستی انجام دهد. همه ما با یکی از مواد تشکیل دهنده خمیر دندان آشنا هستیم: فلوراید. این به این دلیل است که هر چند وقت یک‌بار سر و صدای زیادی در مورد این ماده به وجود می‌آید زیرا گفته می‌شود مضر است. بنابراین، معامله چیست؟

آیا فلوراید واقعا برای شما مضر است؟

مینای دندان
از هر ده دندانپزشک ۹ نفر این خمیر دندان را توصیه می کنند! این شعاری است که ما اغلب در تبلیغات خمیردندان می شنویم و توسط افرادی با دندان های بسیار صاف و سفید گفته می شود. اما دندانپزشکان چه چیزی را توصیه می کنند؟ خمیردندانی که مینای دندان شما را تقویت می کند و به کاهش احتمال پوسیدگی کمک می کند. فلوراید ماده تشکیل دهنده خمیر دندان است که مینای دندان را تقویت می کند و در نتیجه به محافظت از دندان ها در برابر پوسیدگی کمک می کند. با این حال، فلوراید از سال ۲۰۱۴ در لیستی از مواد سمی قرار گرفته است. چگونه ممکن است؟

خطرات سلامتی
اگر فلوئور بیش از حد مصرف کنید، خطر ابتلا به مشکلات سلامتی را خواهید داشت. به عنوان مثال، گفته می شود که می تواند بر مغز و سیستم عصبی شما تأثیر بگذارد و استخوان ها و دندان های شما را در دراز مدت متخلخل کند. در برخی کشورها فلوئور در آب نیز یافت می شود و تحقیقات نشان داده است افرادی که در آن کشورها زندگی می کنند دندان ها و استخوان های ضعیف تری دارند. بنابراین، اگر دندان های شما را تحت تاثیر قرار می دهد، چرا یکی از مواد تشکیل دهنده خمیر دندان است؟ این همه به میزان مصرفی شما مربوط می شود.

فلوراید
فلوراید در صورت مصرف بیش از حد آن مضر است. هنگامی که دندان های خود را مسواک می کنید، فقط مقدار بسیار کمی از مواد را می بلعید، به این معنی که استفاده از آن کاملا بی خطر است. به گفته دندانپزشکان، برای مضر بودن خمیردندان باید روزانه حدود یک تیوپ مصرف کنید. بنابراین، همیشه خمیر دندان خود را بیرون بریزید و خوب خواهید شد.

فرزندان
دلیل اینکه اغلب در خمیردندان کودکان فلوراید وجود ندارد این است که احتمال قورت دادن خمیردندان در آنها بیشتر است و حتی ممکن است مقداری از آن را به عنوان یک درمان مخفیانه دفع کنند. به علاوه، از آنجایی که آنها بدن بسیار کوچکتری دارند، نسبت به این ماده حساس تر هستند. اما قطعا برای بزرگسالان خوب است که دندان های خود را با خمیر دندان حاوی فلوراید مسواک بزنند! و شما به اندازه ای که تبلیغات به شما می گویند به خمیر دندان نیاز ندارید. برای یک فرد بالغ یک قطره به اندازه یک نخود کافی است.

 

آیا می خواهید این مقاله را برای بعد ذخیره کنید؟ آن را در Pinterest پین کنید!

واقعیت یا افسانه: آیا فلوراید موجود در خمیر دندان ناسالم است؟

دسته بندی آرایشی بهداشتی سلامت
اشتراک گذاری
مدیریت فروشگاه موادغذایی برادران زارعی بنیانگذار حاج پنجعلی زارعی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+17000 محصولات
+10000 سفارشات تکمیل شده
+1000 کاربران
188+ مطالب وبلاگ
سبد خرید
هیچ محصولی در سبدخرید نیست.
ورود به سایت