۵ شایع ترین علت وزوز گوش و چیزهایی که می تواند کمک کند

اسماء زارعیاسماء زارعی
143 بازدید
برادران زارعی

۵ شایع ترین علت وزوز گوش و چیزهایی که می تواند کمک کند

 

برادران زارعی

هیچ کس آن صدای آزاردهنده در گوش شما را دوست ندارد!
احتمالاً همه ما در مقطعی این را تجربه کرده‌ایم: زنگ مداوم و بسیار آزاردهنده در گوش یا گوش‌های شما که پس از شرکت در یک کنسرت با صدای بلند رخ می‌دهد، یا شاید به طور تصادفی در طول روز ظاهر شود. گاهی اوقات صدای زنگ زیاد است، گاهی اوقات کم است. مهم نیست که چقدر به نظر می رسد، ممکن است باعث شود در شنیدن درست چیزهای اطراف خود مشکل داشته باشید و شما را کاملا دیوانه کند. متأسفانه، وزوز مزمن غیرقابل درمان است، اما اشکال خاصی از وزوز گوش را می توان کاهش داد یا حتی برطرف کرد. چطور کار میکند؟ توضیح خواهیم داد

وزوز گوش می تواند دلایل مختلفی داشته باشد، اما این پنج مورد از رایج ترین آنها هستند.

وزوز گوش
وزوز گوش نام رسمی صدای زنگ در گوش شماست. این یک صدای زنگ در گوش شما است که به نظر نمی رسد از بین برود، یک زمزمه بسیار آزاردهنده یا فقط صدای مداوم. وزوز گوش بسیار شایع است اما در سطوح مختلف شدت دارد و می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. زنگ می تواند به تدریج ایجاد شود، اما همچنین می تواند ناگهان شروع شود. در زیر، ما پنج علت شایع و کارهایی که می توانید برای کمک به کاهش یا درمان وزوز گوش خود انجام دهید را توضیح خواهیم داد.

۱. کنسرت و صداهای بلند دیگر
قرار گرفتن منظم یا طولانی مدت در معرض صداهای بلند اغلب علت وزوز گوش است. شناخته شده ترین نسخه زنگ موقت در گوش صدای زنگی است که پس از بیرون رفتن از باشگاه یا حضور در کنسرت می شنوید. اما صداهای بلند در محل کار شما نیز می تواند مقصر باشد. اگر برای مدت طولانی به نویز بالای ۸۰ دسی بل گوش دهید، ممکن است دچار کم شنوایی شوید. به عنوان مثال: آلارم، زنگ درها و ترافیک بار، صدایی ۸۰ دسی بل تولید می کنند. با استفاده از محافظ شنوایی می توانید از وزوز گوش ناشی از صداهای بلند جلوگیری کنید. همیشه در مورد صدای بلند محتاط باشید زیرا این نوع وزوز می تواند دائمی شود!

۲. بیماری
هنگامی که مشکلی در بدن شما وجود دارد، گاهی اوقات می توانید از طریق گوش های خود نیز متوجه این موضوع شوید زیرا آنها شروع به زنگ زدن می کنند. به عنوان مثال، اگر سردرد دارید، ممکن است گوش های شما نیز شروع به زنگ زدن کنند. برای جلوگیری از این اتفاق مهم است که خواب کافی داشته باشید. خواب ناکافی می تواند باعث میگرن همراه با وزوز گوش شود. علاوه بر این، شما همچنین باید به طور منظم استراحت کنید. از این طریق از استرس جلوگیری می کنید، که از سردردهای احتمالی نیز جلوگیری می کند. علاوه بر سردرد، سرماخوردگی می تواند وزوز گوش را نیز به همراه داشته باشد. تمام خرخرها و خرخر کردن می تواند باعث گرفتگی شیپور استاش شود و این باعث فشار و کاهش موقت شنوایی می شود. یکی از راه های کاهش میزان مخاط، بخارپز کردن است. برای تاثیر بهتر، نعناع یا اکالیپتوس را به آب بخارپز اضافه کنید.

۳. فشار خون بالا
هنگامی که فشار خون بالا دارید، در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به وزوز قرار دارید. زنگ می تواند هر دو نت پایین یا بلند باشد. برای خلاص شدن از شر آن، باید فشار خون خود را کاهش دهید. شما می توانید با خوردن شکر و نمک کمتر این مشکل را ایجاد کنید. این دو ماده واقعاً می توانند باعث افزایش فشار خون شما شوند. مصرف کمتر کافئین همچنین می تواند به کاهش فشار خون شما کمک کند.

۴. موم گوش
موم گوش ممکن است بسیار زشت به نظر برسد، اما یک ماده ضروری است که همه در گوش خود دارند. با این حال، هنگامی که شما بیش از حد موم گوش دارید، می تواند باعث انسداد شود. یک انسداد جدی می تواند باعث شود که گوش شما شروع به زنگ زدن کند. ممکن است فکر کنید که این مشکل به راحتی با یک سواب پنبه برطرف می شود، اما همیشه اینطور نیست. در واقع، سواب پنبه حتی می تواند مشکل را بدتر کند! برای مبارزه با مقدار بیش از حد موم گوش، می توانید به پزشک مراجعه کنید و گوش های خود را تمیز کنید. این می تواند سریع ترین راه برای خلاص شدن از شر وزوز گوش گاهی اوقات باشد. می تواند فوراً تأثیر بگذارد یا بعد از چند روز متوجه آن خواهید شد. اگر ترجیح می دهید خودتان این کار را انجام دهید، می توانید اسپری های گوش برای تمیز کردن گوش های خود بخرید. این کار موم گوش را حل می کند و باعث می شود هنگام دوش گرفتن از گوش شما خارج شود. با این حال از این اسپری زمانی که سوراخی در پرده گوش خود دارید استفاده نکنید و همچنین زیاد از آن استفاده نکنید. موم گوش یک عملکرد محافظتی دارد، بنابراین نمی‌خواهید زیاد آن را درگیر کنید.

۵. مزمن
آیا به نظر نمی رسد که از شر وزوز گوش خود خلاص شوید؟ سپس ممکن است مغز شما در مقطعی کمی دچار خطا شده باشد و صدایی در گوش شما ایجاد کند که قابل توضیح نیست. متأسفانه، وزوز گوش مزمن غیرقابل درمان است، اما تحقیقات نشان داده است که طب سوزنی می تواند به کاهش علائم کمک کند. مطالعه مورد بحث نشان داد که ۹۳ درصد از افراد مورد آزمایش متوجه بهبودی شدند. بنابراین، قطعا ارزش امتحان کردن را دارد!

 

آیا می خواهید این مقاله را برای بعد ذخیره کنید؟ آن را در Pinterest پین کنید!

۵ شایع ترین علت وزوز گوش و چیزهایی که می تواند کمک کند
دسته بندی سلامت
اشتراک گذاری
مدیریت فروشگاه موادغذایی برادران زارعی بنیانگذار حاج پنجعلی زارعی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+17000 محصولات
+10000 سفارشات تکمیل شده
+1000 کاربران
188+ مطالب وبلاگ
سبد خرید
هیچ محصولی در سبدخرید نیست.
ورود به سایت