تفاوت بین دئودورانت ها و ضدتعریق ها چیست؟

تفاوت بین دئودورانت ها و ضدتعریق ها چیست؟

دئودورانت ها و ضدتعریق ها هر دو با باکتری‌هایی که ایجاد بوی بد می کنند مانند مبارزه می‌کنند. ضدتعریق‌ها علاوه بر این، تعریق را هم کم می‌کنند.
 
 

نحوه کار ضد تعریق ها چطور است؟

دئودورانت دارای عناصر فعال بوزدایی است که مانع رشد باکتری می شوند و حتی میزان باکتری های بوزا را نیز کاهش می‌دهند. فرمولاسیون ضدتعریق ها به کاهش عرق‌کردن کمک می‌کند و به دلیل pH و خیسی کمتر  در کاهش رشد باکتری‌ها مؤثر است.

اکثر ضدتعریق های بادوام(آنتی پرسپیرانت) بصورت موقت غدد عرق روی سطح پوست را مسدود می‌کنند تا عرق کمتری از آنها عبور کند.

از سوی دیگر، ضد تعریق بوی ایجادشده توسط تعریق را هدف قرار می‌دهند. آنها دارای الکل یا عناصر فعال با عملکرد بالا و بدون الکل  هستند.

افرادی که پوست‌شان براحتی دچار سوزش می‌شود می‌توانند از محصولات بدون الکل استفاده کنند. محصولات بدون الکل مثل نیوآ درای کامفورت پلاس و استیک ضدتعریق یا رول فرش نچرال  پوست را شاداب نگه می‌دارند و تازگی طولانی‌مدتی را ارائه می‎‌کنند.

ضدتعریق ها هم مثل دئودورانت های کلاسیک با همۀ انواع رایحه‌ها و حتی بدون رایحه عرضه شده‌اند.

 
 

زیربغل خشک و محافظت شده

ضدتعریق های بدون الکل، رول، استیک یا اسپری، فرمولاسیون مخصوصی دارند که برای پوست شما هیچ حساسیتی ایجاد نمی کند تا زیربغل‌های شما بدون سوزش و خارش حس تازه‌تری داشته باشد.

 
 
 

محافظت – حتی در شرایط پراضطراب

بهترین روش را برای دورکردن اضطراب پیدا کنید و با ضدتعریق دارای فرمولاسیون مخصوص از بوها و خیسی ناخواسته حتی در شرایط پراضطراب هم پیشگیری کنید.

 

نکاتی برای کاهش تعریق اضافی و بوهای ناخواسته

هایپرهیدروز یا تعریق مفرط اصلاً به بهداشت ضعیف مربوط نیست، اما می‌توانید برای کاهش تعریق مفرط کارهایی را انجام دهید. پیداکردن ضدتعریقی که عرق را کم کند یکی از آنهاست. اما باید مراقب غذاهایی که می‌خورید هم باشید: خوردن غذاهای پرادویه، پرنمک یا بسیار تند عرق را زیاد می‌کند.

ضدتعریق ما مثل رول ضدتعریق نیوآ استرس پروتکت ۴۸ساعته را صبح بمالید و در صورت نیاز، در طول روز دوباره بمالید.

با پوست خود مهربان باشید: پوشیدن لباس‌های هواگیر و طبیعی و انتخاب لحاف ساخته شده از پارچه‌های طبیعی بجای مصنوعی روشی عالی برای حفظ خنکی طبیعی پوست است. همچنین، پوشیدن چند لباس بجای یک روپوش ضخیم به بدن شما کمک می‌کند دمای خود را کنترل کند.

انتخاب بهترین ضدتعریق برای خودتان

ضدتعریق‌های زیادی برای انتخاب وجود دارد. ضدتعریق مناسب با نیازهای فردی خود را پیدا کنید و از حس اعتمادبه‌نفس لذت ببرید.
برادران زارعی

نمک‌های آلومینیوم – آنچه باید بدانید

شایعات زیادی دربارۀ نمک‌های آلومینیوم و اثرات آنها وجود دارد. واقعیت این است که بدلیل توانایی آنها در کاهش تولید عرق، عنصری فعال در ضدتعریق‌ها هستند. آنچه مطالعات دربارۀ نمک‌های آلومینیوم می‌گویند:

نمک‌های آلومینیوم تولید عرق در زیربغل را با منقبض کردن بخش بالایی غدد عرق کاهش می‌دهند. همچنین میزان باکتری تولیدکننده عرق را کاهش می‌دهند.

نمک‌های آلومینیوم مثل سایر عناصر مورد استفاده در لوازم آرایشی بشدت تحت نظارت قانون و کنترل‌های ایمنی سختگیرانه و آزمایش‌های علمی هستند. بنابراین چه ضدتعریق‌های کلاسیک و آنتی پرسپیرانت را انتخاب کنید چه دئودورانت‌های بدون آلومینیوم مطمئن باشید که همۀ آنها برای بدن شما ایمن هستند. محصولات نیوآ را برای یافتن بهترین ضدتعریق یا دئودورانت مناسب خودتان امتحان کنید.

کدام ضدتعریق برای من بهتر است؟

شما با ضدتعریق مناسب اعتماد از خودتان ساطع می‌کنید و در پوست خود احساس راحتی می‌کنید.

اگر دچار تعریق افراطی هستید، باید ضدتعریقی قوی انتخاب کنید که تا ۴۸ ساعت دوام داشته باشد.

با وجود اسپری، رول و استیک ضدتعریق گزینه‌های زیادی پیش روی شماست.

در روزهایی که عجله دارید، می‌توانید اسپری ضدتعریق را انتخاب کنید. 

هر کسی سلیقۀ خاص خود را در انتخاب نوع دئودورانت دارد. برخی زنان رول را ترجیح می‌دهند، ولی برخی دیگر بافت استیک  ضدتعریق را دوست دارند. 

خبر خوب اینکه کاربرد هرنوع دئودورانت  مؤثر و آسان است.