درباره روغن زیتون کریستال

برادران زارعی

برادران زارعی

برادران زارعی

اشتیاق ما به روغن زیتون که با شروع تولید روغن زیتون در ازمیر توسط آنتونی میکلف، یکی از اعضای خانواده میکالف در سال ۱۹۳۸ آغاز شد، با این تصمیم در سال ۱۹۴۵ به یک نهاد حقوقی تحت عنوان پیشخوان تجارت و صنعت Türk Anonim Şirketi تبدیل شد. و تصویب هیأت وزیران. در آن سال‌ها در چارچوب سیاست‌های توسعه و رشد اقتصادی که بلافاصله پس از تأسیس جمهوری آغاز شد، تأسیس شرکت‌هایی که با سرمایه داخلی تأسیس می‌شد، به مجوز و تصویب هیأت وزیران ارائه شد. به همین دلایل شرکت ما در سال ۱۹۴۵ با تصمیم هیات وزیران آن دوره تاسیس شد و به شرکت ما عنوان T.A.Ş یعنی شرکت سهامی ترکیه داده شد. از آن زمان تاکنون این عنوان را با افتخار و سربلندی یدک می کشیم.

کریستال یک برند بسیار ارزشمند و حتی فراتر از یک برند است که در ظهور و توسعه فرهنگ روغن زیتون به ویژه در آناتولی پیشگام بوده و خدمت کرده است و دارای وجه تمایز اولین روغن زیتون مارک دار در ترکیه است. در دهه ۱۹۵۰، در حالی که روغن زیتون عمدتاً در مناطق اژه و مرمره، که مناطق تولید هستند، مصرف می‌شد، کریستال اویل یک شرکت پیشگام در معرفی روغن زیتون به مردم ترکیه در آناتولی و اطمینان از عادت به مصرف روغن زیتون بوده است.

“اولین”های کریستال به همین جا ختم نمی شود. این شرکت علاوه بر اینکه اولین برند تولید کننده روغن زیتون از نوع ریویرا بوده و محصولات روغن زیتون را در بسته بندی قلع به بازار عرضه می کند، اولین شرکتی است که روغن زیتون بسته بندی شده و مارک دار را به خارج از کشور صادر می کند.

کریستال اویل موقعیت قوی خود را در صنایع غذایی مدیون رویکرد مدیریت شرکتی، نیروی کار واجد شرایط و فداکار، نوآوری و اعتقاد به بهبود مستمر است. از برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت این شرکت می توان به تقویت جایگاه در بازارهای جهانی و ارتقای بیشتر کیفیت و کارایی تولید اشاره کرد.

کریستال اویلز که روغن های گیاهی مانند روغن آفتابگردان و روغن ذرت به ویژه فرآورده های روغن زیتون تولید می کند، امروزه به ۳۰ کشور جهان روغن زیتون صادر می کند. کشورهای صادراتی اصلی این شرکت که به شدت روغن زیتون ترکیه را در بسیاری از کشورهای جهان نمایندگی می کند. کانادا، ایالات متحده آمریکا، آلمان، فرانسه، هلند، انگلستان، چین و تایوان.

کریستال یاگلری با افزایش سرمایه گذاری و ظرفیت تولید خود پس از مشارکت با هلدینگ آرکاس در سال ۱۳۸۶، در جهت افزایش آگاهی از برند و سهم بازار خود در بازارهای توسعه یافته داخل و خارج از کشور گام برمی دارد. این شرکت به پیشرفت های بین المللی خود با چشم انداز “برآوردن انتظارات همه دوستداران روغن زیتون در جهان بدون فدا کردن کیفیت” ادامه داد و اولین شرکت ترکی بود که در سال ۲۰۱۸ یک شرکت روغن زیتون در والنسیا اسپانیا تاسیس کرد.

آزمایشگاه روغن‌های کریستال یکی از بهترین آزمایشگاه‌های جهان است که از سال ۲۰۱۴ توسط IOC (شورای بین‌المللی زیتون/شورای ملی و بین‌المللی زیتون) به رسمیت شناخته شده است و می‌تواند تمام آنالیزهای کیفی را مطابق با بیانیه روغن زیتون و روغن تفاله زیتون کدکس ترکیه انجام دهد.

http://www.internationaloliveoil.org/estaticos/view/226-laboratories-panels

https://baradaranezarei.com/product-category/foodstuffs/grocery/oil

روغن‌های کریستال که طیف محصولات آن شامل روغن زیتون ریویرا، روغن زیتون فوق بکر طبیعی و روغن‌های گیاهی و همچنین محصولات مصرفی سریع مانند صابون حمام روغن زیتون، چای زیتون و برگ زیتون می‌شود، در «برنامه کنترل کیفیت» گنجانده شده است. توسط UZZK اجرا می شود. کیفیت تمام محصولات توسط شورای ملی روغن زیتون و زیتون (UZZK) در داخل و توسط شورای بین المللی زیتون (IOC) در خارج از کشور کنترل می شود.

کریستال اویلز، یکی از اولین شرکت های روغن زیتون ترکیه که اولین تولید روغن زیتون مارک دار را در ترکیه آغاز کرد و سپس روغن زیتون مارک دار و بسته بندی شده را صادر کرد، گام مهمی در جهت تبدیل شدن به یک برند جهانی روغن زیتون ترکیه برداشت و در سال ۲۰۲۱ اولین کشور جهان شد. برنامه نام تجاری پشتیبانی شده “TURQUALITY® Brand Support. موجود در “برنامه”.

امروزه این شرکت با ۱۶۰ کارمند در زمره مهمترین شرکت های صنعت روغن زیتون ترکیه قرار دارد.

از روزی که تاسیس شدیم، خوشحالیم که محصولات خود را با برند کریستال، با کیفیت و اطمینانی که به مصرف کننده می دهد، نسل ها با مصرف کنندگان خود همراه می کنیم.

کارخانه آیوالیک ما

برادران زارعی

کارخانه پرس پیوسته و سازگار با محیط زیست ما در آیوالیک، که در سال ۲۰۱۵ با تمام فرآیندهای آن بازسازی کردیم، نه تنها در منطقه Ayvalık-Edremit بلکه در منطقه دریای اژه نیز به تولیدکنندگان زیتون خدمت می کند. زیتون‌هایی که از باغ‌های زیتون جمع‌آوری می‌شوند و در جعبه‌های زیتون به مرکز ما آورده می‌شوند، پس از دسته‌بندی و شستشو با روش‌های فیزیکی با عبور از سیستم دوفاز پیوسته به خمیر زیتون تبدیل می‌شوند. سپس این خمیر را از دکانتر رد کرده و روغن و تفاله و آب سیاه موجود در خمیر را از یکدیگر جدا می کنند. روغن زیتون به دست آمده در نتیجه این فرآیند مجدداً از سانتریفیوژ عبور داده می شود و پس از فیلتر شدن در مخازن فولادی ضد زنگ در محیطی که بیش از ۱۸ درجه سانتیگراد نباشد نگهداری می شود. روغن‌های زیتون ذخیره‌شده در مخازن فولادی پس از تکمیل مراحل خرید پس از آنالیز فیزیکی و آزمایش‌های حسی که توسط تیم‌های متخصص ما به دقت انجام شد، مجدداً توسط تانکرهای مخزن فولادی به کارخانه ازمیر Bornova ما ارسال می‌شود. در تاسیسات ما، روغن‌های زیتون فوق بکر با “روش فشرده سرد” از خمیر زیتون داغ تشکیل شده در یک محیط حرارتی بیش از ۲۷⁰C به دست می‌آیند.

 

 

کارخانه ما ازمیر بورنووا

برادران زارعی

پالایش روغن های گیاهی فرآیند بسیار مهمی است که به شایستگی و قابلیت اطمینان تکنولوژیک نیاز دارد. تمامی روغن های زیتونی که قابل مصرف مستقیم نیستند، اسیدیته بالایی دارند، دارای عیوب حسی هستند و از نظر کیفیت در گروه «روغن زیتون خام» (روغن زیتون لمپانت) قرار می گیرند، باید تحت فرآیند تصفیه قرار گیرند تا قابل مصرف شوند. تاسیسات ما، که در Bornova، ازمیر تاسیس شد، در سال ۲۰۱۰ با تمام فرآیندهای تولید خود بازسازی شد و به یک پالایشگاه و تاسیسات پر کردن مدرن و سازگار با محیط زیست تبدیل شد. در تاسیسات پالایشگاه ما، روغن‌های زیتونی که در گروه روغن زیتون خام قرار می‌گیرند، بدون اعمال هیچ گونه عملیات شیمیایی، با استفاده از فناوری بخار به روغن زیتون تصفیه شده تبدیل می‌شوند و مستقیماً قابل مصرف می‌شوند. روغن‌های زیتون تصفیه‌شده به‌دست‌آمده سپس با مقدار معینی روغن زیتون فوق بکر دریای اژه شمالی ترکیب می‌شوند و به روغن زیتون ریویرا تبدیل می‌شوند، سپس از طریق لوله‌های فولادی زنگ نزن به کارخانه پرکننده ما منتقل می‌شوند و برای فروش بسته‌بندی می‌شوند.

روغن‌های زیتون فوق بکر که از کارخانه ما در آیوالیک و کارخانه‌های روغن در سایر مناطق ترکیه می‌آیند، پس از آزمایش‌های فیزیکی، شیمیایی و حسی که توسط تیم‌های متخصص ما در ورودی انجام شده است، در مخازن فولاد ضد زنگ در محیطی که بیش از ۱۸ درجه سانتیگراد نباشد ذخیره می‌شوند. مرحله کنترل کیفیت سپس این روغن‌های زیتون از طریق لوله‌های فولادی ضد زنگ به محل پر کردن ما منتقل می‌شوند و پس از فیلتر شدن بدون هیچ گونه پردازش بیشتر، بسته‌بندی می‌شوند تا برای فروش عرضه شوند. برای دیدن محصولات ما کلیک کنید.