کاربر گرامی طی افزایش قیمت کالاهای مصرفی، واحد فروش در حال بروزرسانی قیمتها میباشد. لطفا تا اطلاع ثانویی قبل از سفارش تماس بگیرید.

پس از دست زدن به این ۱۰ چیز بی ضرر باید دست های خود را بشویید

اسماء زارعیاسماء زارعی
284 بازدید
برادران زارعی

پس از دست زدن به این ۱۰ چیز بی ضرر باید دست های خود را بشویید

برادران زارعی

شستن مرتب دست ها از بروز بسیاری از مشکلات جلوگیری می کند
شستن دست ها پس از بازدید از توالت، البته طبیعی ترین کار دنیاست. اما بسیاری از مردم از این که بدانند بسیاری از چیزهای دیگر وجود دارد که حتی کثیف‌تر از صندلی توالت هستند، تعجب خواهند کرد. آیا ترجیح می‌دهید به این موضوع فکر نکنید، و آیا با این شعار زندگی می‌کنید که «کمی خاک مقاومت می‌کند»؟ اگر این کار را می‌کنید، دوباره فکر کنید، زیرا شستن دست‌ها بیشتر به این معنی است که سرماخوردگی، آنفولانزا یا ویروس کمتر در کمین هستند.

۱. پول
پول نقد: بدون فکر آن را می گیریم و در کیف پولمان می گذاریم. اما تحقیقات نشان می‌دهد که سکه‌ها و اسکناس‌هایی که با آن‌ها سروکار داریم، کثیفی زیادی روی آن‌ها وجود دارد. به عنوان مثال، ویروس‌های مختلف، باکتری‌های پوک، سالمونلا و باکتری‌های اندام تناسلی روی پول نقد پیدا شده‌اند. بنابراین، پس از دست زدن به پول، دستان خود را بشویید.

۲. منوها
اکثر مردم منوی رستوران ها را با دو دست می گیرند و در آن شیرجه می زنند. با این حال، تحقیقات نشان می دهد که یک منوی متوسط ​​نزدیک به ۲۰۰۰۰۰ باکتری مختلف را حمل می کند. البته نمی توانید از دست زدن به منو خودداری کنید، اما بعد از انتخاب ناهار یا شام دستان خود را بشویید.

۳. دستگیره، دستگیره و اهرم درب
احتمالا این را می دانید. گرفتن دستگیره ها، دستگیره ها و اهرم ها چندان بهداشتی نیست. به خصوص در توالت های عمومی و وسایل نقلیه عمومی، همه چیز پر از باکتری و کثیفی است. بیرون بوده؟ سپس همیشه هنگام بازگشت به خانه دست های خود را بشویید.

۴. شیوه های عمومی
بازدیدکنندگان از یک مطب عمومی یک چیز مشترک دارند – بالاخره این دلیلی است که آنها آمده اند، درست است؟ بنابراین، قبل از اینکه دستگیره در، دسته در، یا خودکار را در پیشخوان بگیرید، یک لحظه فکر کنید.

۵. حیوانات
آیا به تازگی روی سر گربه یا سگ همسایه خود دست زده اید؟ این احتمال وجود دارد که بعد از آن دستان خود را نشویید. با این حال، به گفته کارشناسان، این همان کاری است که باید انجام دهید. حیوانات می توانند ناقل بیماری های مختلفی باشند که می تواند برای انسان نیز خطرناک باشد.

۶. صفحه نمایش تلفن
ما می توانیم در هر زمانی از روز گوشی خود را برداریم. ادامه دهید – اعتراف کنید – حتی وقتی برای شماره یک یا دو به توالت می رویم. صفحه نمایش کوچک مقدار زیادی کثیفی را حمل می کند. بنابراین دست های خود را به طور مرتب بشویید و صفحه گوشی خود را با دستمال های تمیز کننده مخصوص جلا دهید.

۷. آشپزخانه
تعداد باکتری ها در آشپزخانه بیشتر از آن چیزی است که فکر می کنید. دلیل اولیه؟ گوشت خام! آیا مرتب گوشت میپزید؟ سپس این احتمال وجود دارد که وقتی گوشت را قبل از پختن روی تخته برش می‌زنید، آن را در دست بگیرید. و در حین انجام این کار، چیزهایی مانند تابه، چاقو، حوله ظرف و پیشخوان را لمس می کنید. باکتری رطوبت را دوست دارد، بنابراین اجازه ندهید پخش شود. این دست ها را خیلی خوب بشویید!

۸. خودکار
یک خودکار متوسط ​​در یک دفتر تقریباً به اندازه یک صندلی توالت حاوی باکتری است. آیا بعد از استفاده از خودکار همکار دستان خود را شستید؟ ما قطعا انجام می دهیم.

۹. پخش کننده های صابون
آیا دستان خود را با صابون می شویید؟ سپس شما آن را به خوبی انجام می دهید. با این حال، به پمپ روی دستگاه پخش صابونی که استفاده می کنید فکر کنید. مخصوصاً دستگاه‌های صابون‌های قابل شارژ مجدد منبع باکتری هستند. بنابراین ایده بدی نیست که به طور مرتب دستگاه پخش صابون خود را تمیز کنید.

۱۰. فرودگاه
فرودگاه را می توان با هر نوع حمل و نقل عمومی دیگری مقایسه کرد. هزاران نفر هر روز در اطراف فرودگاه قدم می زنند و به طور موثر باکتری ها و ویروس ها را پخش می کنند. آیا چمدان دستی خود را در سینی گذاشته اید و تحویل گرفته اید؟ سپس دست های خود را خوب بشویید. سینی هایی که وسایل دیگران در آن قرار می گیرند می توانند حاوی باکتری های زیادی باشند.

 

آیا می خواهید این مقاله را برای بعد ذخیره کنید؟ آن را در Pinterest پین کنید!

پس از دست زدن به این ۱۰ چیز بی ضرر باید دست های خود را بشویید

دسته بندی نظافت و شستشو
اشتراک گذاری
مدیریت فروشگاه موادغذایی برادران زارعی بنیانگذار حاج پنجعلی زارعی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید
هیچ محصولی در سبدخرید نیست.
ورود به سایت