وارد شوید ثبت نام

نمایش اسلاید: حقیقت در مورد خطرات محصولات زیبایی

بازدید: 540 بازدید
برادران زارعی

نمایش اسلاید: حقیقت در مورد خطرات محصولات زیبایی

سم زیبا یا لوازم آرایشی بی ضرر؟
هنگامی که لک های خود را می پوشانید، برنزه ای بدون آفتاب به خود می دهید یا موهای خود را صاف می کنید، به احتمال زیاد از محصولی با لیستی طولانی از مواد استفاده می کنید. اما آیا این مواد بی خطر هستند؟ سرفصل هایی که خطرات محصولات زیبایی را اعلام می کنند، اغلب بر اساس تبلیغات هستند، بنابراین WebMD نگاهی به علم دارد. و ما برای کسانی که می خواهند استفاده از مواد شیمیایی خود را کاهش دهند، جایگزین هایی ارائه می دهیم.

برادران زارعی

نگرانی: صاف کننده های کراتینه
درمان‌های کراتینه مو بر پایه سالن می‌توانند موهای ابریشمی و صاف و بدون موخوره را ارائه دهند. این درمان ها اغلب به عنوان بدون فرمالدئید به بازار عرضه می شوند، اما OSHA اورگان غلظت بالایی از این ماده شیمیایی را در بیش از نیمی از نمونه ها یافت. قرار گرفتن طولانی مدت در معرض فرمالدئید می تواند باعث سرطان شود. صاف کردن یا صاف کردن موهای خود هر چند ماه یکبار، شما را از محدودیت های نوردهی OSHA فراتر نخواهد برد. اما ممکن است یک خطر واقعی برای آرایشگر شما وجود داشته باشد.

گزینه: حالت دهنده و آهن تخت
نرم کننده می تواند با خنثی کردن تاثیر الکتریسیته ساکن به شما در مبارزه با موخوره کمک کند. و در حالی که نتایج فقط تا شامپوی بعدی شما باقی خواهند ماند، یک اتوی صاف می تواند پیچ خوردگی های طبیعی ترین موهای مجعد را از بین ببرد. استفاده از سشوار کمتر از اتو صاف برای صاف کردن موها موثر است، اما آرایشگر شما ممکن است چند تکنیک خوب همراه با محصولات موی ایمن را به شما نشان دهد تا ظاهر وز را رام کنید.

برادران زارعی

نگرانی: رنگ موی دائمی
تحقیقات مربوط به ارتباط رنگ مو با سرطان نتایج متناقضی داشته است. برخی از مطالعات نشان می دهد که زنان در صورت استفاده از رنگ موی دائمی، به ویژه رنگ های تیره، اندکی بیشتر در معرض ابتلا به سرطان خون یا لنفوم هستند. اما مطالعات دیگر نشان داده اند که خطر افزایشی وجود ندارد. بیشتر تحقیقاتی که در مورد رنگ مو و سرطان سینه انجام شده است، هیچ ارتباطی پیدا نکرده اند. همچنین هیچ شواهدی وجود ندارد که نشان دهد رنگ مو در دوران بارداری خطری ایجاد می کند، اگرچه برخی از ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی توصیه می کنند که تا سه ماهه دوم صبر کنید تا بیشتر مراقب باشید.

برادران زارعی

گزینه: رنگ موی گیاهی
رنگ موهای گیاهی، از جمله رنگ های حنا و گیاهی، می توانند رنگ مو را بدون مواد شیمیایی خشن تغییر دهند. اما برخی از اشکالات وجود دارد. بیشتر آنها منجر به تغییر رنگ چشمگیر نمی شوند و نتایج زودتر از رنگ های دائمی محو می شوند. گزینه دوم این است که در یک سالن برجسته شوید. یک کلاه مخصوص یا روکش‌های فویلی مو از تماس رنگ روی موی سرتان جلوگیری می‌کند، بنابراین مواد شیمیایی جذب پوست شما نمی‌شوند.

برادران زارعی

نگرانی: مخاطبین دیوانه
لنزهای رنگی یا طرح‌دار که بینایی شما را اصلاح نمی‌کنند، می‌توانند به تغییر ظاهرتان کمک کنند. اما از هر گونه لنزی که بدون نسخه به فروش می رسد، که اغلب در سالن ها، لباس فروشی ها یا آنلاین موجود است، خودداری کنید. لنزهای تماسی حتی برای استفاده کوتاه مدت نیاز به نصب، تمیز کردن و مراقبت مناسب دارند. اگر به درستی از آنها مراقبت نکنید، در معرض خطر آسیب دیدگی یا عفونت های چشمی قرار می گیرید که می تواند منجر به از دست دادن بینایی شود.

برادران زارعی

گزینه: لنزهای رنگی Rx
اگر احساس می‌کنید مادر طبیعت به شما رنگ چشم اشتباهی داده است، از یک متخصص مراقبت از چشم مجاز در مورد لنزهای تماسی رنگی بپرسید. حتی اگر دید واضحی دارید، باز هم نیاز به معاینه چشم دارید. پزشک می تواند برای شما نسخه ای بنویسد و نحوه مراقبت صحیح از لنزها را به شما نشان دهد. لنزها را فقط از یک منبع با نسخه بخرید. دستورالعمل های پزشک را دنبال کنید تا به چشم آسیب نرسانید.

نگرانی: سرم مژه تجویزی
لاتیس یک داروی تجویزی است که می تواند به طور موقت مژه های بلند و لاستیک به شما بدهد. شما هر روز سرم را روی خط مژه بالایی خود بمالید و حدود چهار ماه برای نتیجه صبر کنید. شما ممکن است عاشق مژه باشید، اما مهم است که به خطر کوچکی از عوارض جانبی، برخی دائمی، توجه داشته باشید. این دارو ممکن است پوست اطراف چشم شما را تیره کند یا قسمت رنگی چشم (عنبیه) را قهوه ای کند.

برادران زارعی

گزینه: اکستنشن مژه
مژه مصنوعی یا اکستنشن مژه می تواند بدون تجویز دارو به شما ظاهری بلند بدهد. اما این بدان معنا نیست که آنها بدون خطر هستند. چسب ها می توانند باعث تحریک پلک ها یا ایجاد واکنش آلرژیک شوند. و مراقب رنگ مژه های دائمی باشید که نوید مژه هایی پرپشت تر را می دهند. آنها با آسیب های جدی از جمله نابینایی مرتبط هستند. هیچ رنگ دائمی برای استفاده روی مژه مورد تایید FDA نیست.

برادران زارعی

نگرانی: هیدروکینون
هیدروکینون یک روشن کننده پوست است که با نسخه یا با قدرت کمتر در دسترس است. متخصصان پوست اغلب آن را برای کاهش لکه های پیری یا لکه های تیره معروف به ملاسما توصیه می کنند. استفاده بیش از حد از هیدروکینون می تواند باعث تغییر رنگ پوست شود. مطالعات حیوانی نیز این ماده شیمیایی را با سرطان مرتبط کرده است، اگرچه خطر آن برای انسان نامشخص است. دانشمندان در حال حاضر در حال بررسی ایمنی هیدروکینون هستند.

گزینه: بازسازی پوست با لیزر
لایه برداری پوست با لیزر از نوع خاصی از لیزر برای برداشتن لایه بالایی پوست استفاده می کند. این روش که توسط متخصص پوست انجام می‌شود، می‌تواند لکه‌های پیری را به حداقل برساند و رنگ پوست را بدون استفاده طولانی‌مدت از روشن‌کننده‌های شیمیایی یکدست کند. معایب شامل هزینه، درد، زمان از کار افتادن پوست شما در حال بهبودی، و خطر کوچک زخم یا تغییر رنگ است.

نگرانی: تخت های برنزه کننده
مهم نیست که درباره ایمنی سالن های برنزه کننده چه چیزی شنیده اید، این تحقیق می گوید: استفاده مکرر از تخت های برنزه کننده خطر ابتلا به ملانوم، کشنده ترین شکل سرطان پوست را افزایش می دهد. علاوه بر این، تخت‌های برنزه عمدتاً اشعه‌های UVA را ساطع می‌کنند که به پیری زودرس – چین و چروک و لکه‌های قهوه‌ای کمک می‌کند. حتی اگر پوست برنزه برای شما خوب به نظر برسد، پوست برنزه در واقع پوست آسیب دیده است.

برادران زارعی

گزینه: محصولات برنزه بدون آفتاب
برنزه کردن جعلی آسان است. لوسیون های برنزه کننده بدون آفتاب معمولا حاوی DHA هستند، یک افزودنی رنگی که با اسیدهای آمینه موجود در سطح پوست واکنش نشان می دهد و یک “برنزه” موقت ایجاد می کند. DHA برای کاربردهای خارجی مورد تایید FDA است، اما برای استفاده در غرفه های برنزه کننده اسپری تجاری نیست. این غرفه ها ممکن است باعث شوند مقداری از اسپری را استنشاق کرده یا وارد چشمانتان شود. حتی زمانی که برنزه بدون آفتاب دارید حتما از ضد آفتاب استفاده کنید. از پوست شما محافظت نمی کند.

برادران زارعی

نگرانی: خطرات سالن ناخن
محصولات مانیکور حاوی طیف وسیعی از مواد شیمیایی از جمله فرمالدئید، فتالات، استون یا تولوئن هستند. بخار آنها ممکن است پوست، چشم، بینی و مجاری تنفسی را تحریک کند. این واکنش ها در کارگران سالن بیشتر از مشتریان دیده می شود. مانیکور و پدیکور همچنین می تواند منجر به عفونت قارچی یا باکتریایی شود – به خصوص اگر تجهیزات به درستی استریل نشده باشند.

برادران زارعی

گزینه: به حداقل رساندن خطرات
قبل از انجام مانیکور یا پدیکور، تمیزی سالن را بررسی کنید. اگر به کیفیت اقدامات بهداشتی یا ضد عفونی سالن شک دارید، آن را ترک کنید. پاهای خود را قبل از پدیکور نتراشید و اگر پوست شما بریده، بریده شده یا شکسته است، از آرایشگاه ناخن خودداری کنید. اگر کارگر سالن هستید، مطمئن شوید که سالن شما از قوانینی که برای محافظت از ایمنی کارگران طراحی شده است پیروی می کند.

برادران زارعی

نگرانی: فتالات ها
فتالات ها مواد شیمیایی هستند که برای انعطاف پذیری بیشتر محصولات استفاده می شوند. آنها در اسباب بازی ها، بسته بندی مواد غذایی و برخی محصولات زیبایی از جمله لاک ناخن، شامپو و صابون یافت می شوند. دو مطالعه نشان می‌دهند که قرار گرفتن در معرض فتالات در دوران بارداری ممکن است منجر به رشد غیرطبیعی در نوزادان پسر شود، از جمله سطوح پایین هورمون‌ها و اندازه کوچک اندام تناسلی. اما FDA می گوید شواهد کافی برای این نتیجه گیری وجود ندارد که فتالات ها برای سلامتی خطرناک هستند.

گزینه: محصولات بدون فتالات
اگر در مورد فتالات ها نگران هستید، به دنبال محصولات زیبایی بدون فتالات باشید. می توانید مواد تشکیل دهنده عبارت فتالات (دی بوتیل فتالات، دی متیل فتالات، دی اتیل فتالات و غیره)، بوتیل استر یا نرم کننده را بررسی کنید. توجه به این نکته مهم است که فتالات ها در کفپوش ها، پرده های حمام، بسته بندی مواد غذایی و بسیاری دیگر از مواد اصلی زندگی مدرن نیز یافت می شوند. اما استفاده از لوازم آرایشی و محصولات مراقبت از پوست بدون فتالات می تواند قرار گرفتن در معرض کلی شما را کاهش دهد.

نگرانی: پارابن
پارابن ها رایج ترین ماده نگهدارنده موجود در لوازم آرایشی از جمله آرایش، مرطوب کننده ها و محصولات مراقبت از مو هستند. یک مطالعه پارابن‌ها را در تومورهای سینه یافت، اما نشان نداد که پارابن‌ها واقعاً باعث سرطان می‌شوند. سایر محققان به این نتیجه رسیده اند که “غیرقابل قبول” است که مقدار پارابن موجود در لوازم آرایشی می تواند منجر به سرطان شود.

برادران زارعی

گزینه: لوازم آرایشی بدون پارابن
اگر نگران پارابن هستید، می توانید محصولات زیبایی بدون پارابن را پیدا کنید. لوازم آرایشی بدون مواد نگهدارنده فاسد می شوند، اما پارابن ها تنها گزینه نیستند. برخی از محصولات از ویتامین C (اسید اسکوربیک) یا ویتامین E (توکوفریل استات) به عنوان نگهدارنده استفاده می کنند.

برادران زارعی

آیا آرایش منقضی می شود؟
اگر به سایه چشم پر زرق و برق دوران دیسکو خود آویزان هستید، اکنون آن را پرتاب کنید. مواد نگهدارنده موجود در آرایش ممکن است در طول زمان تجزیه شوند و به باکتری ها اجازه رشد دهند. کارشناسان دستورالعمل های «استفاده توسط» زیر را ارائه می دهند:

 • پایه – یک سال
 • رژگونه / پودر / سایه – دو سال
 • رژ لب – یک سال
 • ریمل – 3-4 ماه

در صورت ابتلا به عفونت چشم بلافاصله آرایش چشم را دور بریزید.

برادران زارعی

آیا آرایش معدنی بهتر است؟
آرایش معدنی حاوی پرکننده ها و مواد نگهدارنده تحریک کننده کمتری نسبت به لوازم آرایشی معمولی است. اما همچنان می تواند حاوی مواد حساسیت زا باشد، بنابراین افرادی که پوست حساسی دارند باید به دنبال محصولاتی با حداقل مواد تشکیل دهنده باشند. اگرچه آرایش معدنی اغلب دارای ضدآفتاب داخلی است، مانند دی اکسید تیتانیوم یا اکسید روی، به این به عنوان تنها محافظت خود در برابر نور خورشید اعتماد نکنید. بهتر است از مواد آرایشی معدنی به جای ضد آفتاب معمولی خود استفاده کنید.

ایمنی ضد آفتاب
ترکیبات موجود در کرم ضد آفتاب برای چندین دهه مورد استفاده قرار گرفته اند و بی خطر تلقی می شوند. خطر واقعی انتخاب یک ضد آفتاب بسیار ضعیف است. برای محافظت در برابر اشعه های UVA و UVB، محصولی با برچسب “طیف گسترده” انتخاب کنید و SPF 30 یا بالاتر را انتخاب کنید تا خطر ابتلا به سرطان پوست و پیری زودرس پوست را کاهش دهید.

 

آیا می خواهید این مقاله را برای بعد ذخیره کنید؟ آن را در Pinterest پین کنید!

نمایش اسلاید: حقیقت در مورد خطرات محصولات زیبایی

دسته‌بندی سلامت
اشتراک گذاری
نوشته‌های مرتبط

2 پاسخ به “نمایش اسلاید: حقیقت در مورد خطرات محصولات زیبایی”

 1. من مطمئن نیستم چرا اما این وب سایت برای من بسیار کند بارگذاری می شود.
  آیا کس دیگری هم این مشکل را دارد یا اینکه مشکل از طرف من است؟
  بعداً دوباره بررسی خواهم کرد و ببینم آیا مشکل هنوز وجود دارد یا خیر.

 2. من برای شما پیشنهادهای زیادی دارم

 3. فکر می کنم این یکی از مهم ترین اطلاعات برای من است.
  و من از خواندن مقاله شما خوشحالم. اما می خواهم به چند نکته کلی اشاره کنم،
  سبک وب سایت فوق العاده است، مقالات واقعا زیبا هستند
  : D. کار خوب، به سلامتی

دیدگاهتان را بنویسید

سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت